Czy po zejściu siniaka można ustalić, np. przez obdukcję, że ten siniak faktycznie był?

Witam Czy po zejsciu siniaka mozna ustalic np. przez obdukcje ze ten siniak faktycznie byl? Jesli tak to po jakim czasie? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Obdukcja polega na tym, że lekarz po badaniu zapisuje stan taki w jakim się Pan aktualnie znajduje. Więc jeśli wylew krwawy (siniak) już znikną to nie można go opisać.