Czy po złamaniu można zastosować lżejszy opatrunek?

Witam, moja sytuacja wygląda następująco: od tygodnia mam złamaną 2,3,4 kość śródstopia prawego. Na SOR założono mi gips z zakazem obciążania, chodzenie o dwóch kulach (na 6 tygodni). Chciałam się zapytać czy są jakieś możliwości zastąpienia gipsu, na coś lżejszego lub czegoś na czym jednak można się podpierac. Mam 5 miesięczne dziecko oraz uczęszczam na studia podyplomowe których opuścić nie mogę. Gips jest bardzo uciążliwy i do tego jak obciążam lewa nogę to pachnie mi kostka. Bardzo proszę o poradę czy można jakoś ułatwić moje życie przez najbliższe tygodnie :)

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ortopedą, celem dobrania odpowiedniej ortezy.