Czy poczekać jeszcze kilka dni do ustąpienia mokrego kaszlu?

Witam! Tydzień temu byłam u lekarza z gorączką, katarem, bólem gardła i mokrym kaszlem. Okazało się, że mam grypę. Przez cały dzień byłam w domu, leżałam w łóżku i brałam leki. Czuję się już lepiej tylko jeszcze został mi mokry kaszel. Stosuję syrop wykrztuśny. Wciąż zalega mi flegma i muszę ją odkrztuszać. Czy mogę już wrócić do pracy czy poczekać jeszcze kilka dni do ustąpienia mokrego kaszlu?

Lek. Paweł Szadkowski

Okres zakaźności u dorosłych to 1 dzień przed i do 5 dni po wystąpieniu objawów (czasem nawet do 10 dni). Grypa zwykle ustępuje w 3-7 dni, ale kaszel i uczucie rozbicia mogą się utrzymywać ≥2 tyg. Decyzja o powrocie do pracy należy do Pani i lekarza który ewentualnie będzie orzekał o Pani zdolności do pracy.