Czy podane objawy świadczą o dyspepsji?

Dzień dobry k. 41l. Kilka miesięcy zaczęłam odczuwać ból brzucha czułam tak jakby mój układ tawienny przestał pracować, nie trawił. Wszystko mi stało. Nie mogłam tydzień się wypróżnić. Trafiłam do szpitala gdzie udzielono mi pomocy. Lekarka powiedziała mam trochę przytkane, że stało mi się to przez życie w ciągłym niepokoju. Stwierdzono dyspepsję. Wcześnjej mój układ trawienny pracował prawidłowo. Nie chorowałam, czułam się dobrze, nie brałam żadnych lekarstw. Czy po jednym takim incydencie można mówić o dyspepsji. Jeśli tak, to czy moje jedzenie wymaga specjalnej diety czy mogę jeść tak jak to było przed tym zanim trafiłam do szpitala z bólem brzucha.

Dyspepsją nazywamy przewlekły lub nawracający ból nadbrzusza, któremu mogą towarzyszyć nudności, odbijania, poposiłkowe uczucie pełności, nudności i wymioty. Proponuję dietę bogatoresztkową, częste a małe porcje. Proponuję także zgłosićsię dolekarza POZ, jeżeli zauważy Pani u siebie inne niepokojące objawy (zmniejszenia masy ciała, bóle brzucha wybudzające ze snu, żółtaczka, krwawienie z przewodu pokarmowego, niedokrwistość niedobarwliwa, problemy z przełykaniem, częste wymioty). Pozdrawiam.