Czy podane objawy świadczą o odwodnieniu lub udarze cieplnym?

Dzień dobry. Od kilku tygodni miałem mocno zakrapiane imprezy. W ostatni czwartek i piątek przebywałem na szkoleniu. W czwartek znów kilka drinków z kolegą wypiliśmy, koło połnocy położyliśmy się spać. Niestety temperatura w pokoju oscylowała w okolicach 30st C i nie zasnąłem całą noc. W piątek po powrocie (po południu) zaczęła mnie mocno boleć głowa, do tego lekkie nudności oraz temperatura 38st C, do tego bardzo wysokie ciśnienie i tętno (190-100 i 88ud/m. Po zarzyciu pyralginy poszedłem spać. Sobota to ogólne osłabienie ale bez gorączki do nocy, tej dostałem ok 23. Robiłem okłady ze zmoczonych ręczników i zabrałem 500mg paracetamolu (moja waga to 104kg). Gorączka nie zeszła do godziny 3 w nocy. Wtedy ustąpiła. Dziś lekkie osłabienie ale czuję że temperatura powróci na wieczór. Dodam że choruję na niedoczynność tarczycy i niedoczynnośç kory nadnerczy. Pytanie czy to odwodnienie? Udar cieplny? Bo jeśli nie to co?

Lek. Paweł Szadkowski

Sugerowałbym dojść do siebie, odpocząć, dobrze nawodnić się, może pan spróbować stosować leki przeciwgorączkowe (unikając jednak paracetamolu) i bezwzględnie zaprzestać spożywania alkoholu, a w razie gdyby objawy nie ustępowały lub nasilały się nalepiej udać sie do lekarza.