Czy podane objawy świadczą o raku języka?

dzień dobry mam pytanie kiedyś miałem język biały a teraz czubek jest czerwony a z tyłu języka jest biały mam chrypkę wyczuwam guzek chyba z prawej strony szyji przeczytałem że to rak języka i nie wiem co robic w panikę wpadam prosze o poradę czy to jest rak języka ??

Lek. Paweł Szadkowski

Wątpliwe żeby był to akurat rak języka ponieważ występuje on zwykle w starszej grupie wiekowej (szczególnie jeśli nie nadużywa pan wysokoprocentowego alkoholu i nie pali pan papierosów). Konieczne jest jednak badanie lekarskie. Może pan udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który w razie konieczności skieruje pana do lekarza laryngologa.