Czy podane wyniki badań moczu świadczą o stanie zapalnym dróg rodnych?

Podwyzszone leukocyty i urobilinogen w moczu. Witam . Badania moczu Barwa brązowa Odczyn (pH) 6,0 5,0-6,5 Ciezar właściwy 1,028 1,015-1,030 Glukoza nieobecna (negatywny<30mg/dl) Białko nieobecne (negatywny<30mg/dl) Urobilinogen 1mg/dL (negatywny<1,0mg/dl) Bilirubina nieibecna (negatywny<0,2mg/dl) Ciała keratynowe nieobecne (negatywny <5mg/dl) Erytrocyty nieobecne (negatywny<10/μl) Azoryny nieobecne (negatywny<130/μl) Leukocyty 25/uL (negatywny<20/μl) AST 12,30 UI/l <32,0 ALT 8,80U/l <33,0 TSH 3 3,23mlU /l 0,27-4,20 OB 1mm/h 3-12 Czy sa powody niepokoju odnosnie wynikow moczu? Czy ten wyniki moczu moga byc podwyzszone po antybiotyku Fluconazole 100mg.Mam tez uplawy z pochwy. Czy moze w drogach rodnych jest stan zapalny. Prosze o pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Nieprawidłowa w wyniku moczu jest tylko liczba leukocytów, ale jest ona niewielka i mogła być spowodowana wcześniejszą infekcją. Wyniki z krwi są w normie, nie ma powodu do niepokoju. Skoro są upławy, może być stan zapalny w drogach rodnych.