Czy podane wyniki mogą świadczyć o marskości wątroby?

Mam przyjaciela który nie oszczędzał organizmu przez bardzo długo pijąc alkohol, około 6 miesięcy temu trafił do szpitala gdzie leżał prawie tydz bo stwierdzono mu ostre zapalenie wątroby, nie powstrzymało go to jednak przed byciem abstynentem. Wczoraj zasłabł w pracy wykonano badania -Alt 158u/L i Ast 228u/L , wyniki przekraczają normę pare razy. Czy to może świadczyć o marskości tego organu, prosze o jakiekolwiek informacje. Dziękuje

Lek. Paweł Szadkowski

Badania te świadczą jedynie o uszkodzeniu wątroby (z cechami uszkodzenia alkoholowego). Konieczna jest analiza pełnego obrazu klinicznego i innych badań (a najlepiej obrazu histologicznego wycinka biopsyjnego wątroby) do postawienia rozpoznania marskości.