Czy podany poziom kwasu moczowego świadczy o dnie moczanowej?

Witam. Mój kwas moczowy wynosi 9,5 bolą mnie pięty łokcie i często mam bóle całego ciała czy to może być Przez ten kwas? Czy to już dna moczanowa?
Lek. Paweł Szadkowski

Za hiperurykemię uważa się stan, kiedy kwas moczowy przekracza 7. Więc jak najbardziej takie stężenie kwasu moczowego może powodować dnę moczanową.