Czy podany wynik poziomu glikemii wskazuje na potrzebę wizyty u diabetologa?

Witam, moja glikemia z palca na czczo codziennie wynosi 6.0 - 6.2, czasem 6.8 czy powinnam udać się do diabetologa?

Lek. Paweł Szadkowski

Pani wynik mieści się w granicy normy. Nie jest niezbędne wykonywanie dodatkowej diagnostyki. Zawsze lepiej jest jednak dbać o prawidłowe nawyki żywieniowe i unikać węglowodanów prostych. W razie wątpliwości lub niepokojących objawów najlepiej udać się do lekarza pierwszego kontaktu.