Czy podany wynik świadczy o zespole Cushinga?

Witam, mam podejżenie zespołu Cushinga jednak ACTH wyszło mi 14,5 pg/ml przy normie od 0-30 pg/ml , test hamowania spadł aż za bardzo czy to może być w dalszym ciągu ten syndrom czy to wyklucza?

Lek. Paweł Szadkowski

Konieczna byłaby dokładana analiza pana wyników, ale można ogólnie przyjąć, że stężenie kortyzolu w surowicy <50 nmol/l w teście hamowania małą dawką deksametazonu wyklucza zespół Cushinga. W celu dokładnej interpretacji należy jednak udać się do lekarza prowadzącego.