Czy podczas brania Spiramycyny można brać magnez z potasem?

czy podczas brania spiramycyny mozna brac magnez z potasem a jezeli nie czym go zastapic

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Oczywiście. Nie ma żadnych przeciwwskazań mówiących o tym, żeby spiramycyny wchodziły w niekorzystne interakcje z magnezem, czy potasem. Proszę pamiętać, że jeśli występują u Pani niedobory magnezu czy potasu to najlepszym ich źródłem i uzupełnieniem niedoborów w organizmie jest odpowiednio dobrana dieta. Bogatym źródłem potasu są miedzy innymi: warzywa i owoce, zwłaszcza pomidory, ziemniaki, banany, awokado czy soki warzywne. Natomiast magnez można znaleźć w takich produktach spożywczych jak: orzechy, pestki, nasiona, kakao, pełnoziarniste produkty zbożowe. Warto też pamiętać, że magnez z organizmu może być wypłukiwany przez nadmierna ilość wypijanej mocnej kawy, alkoholu czy napojów gazowanych.
Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać: Mądra suplementacja. http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/madra-suplementacja.html?c=9