Czy podczas kąpania mogłam zarazić córkę bakterią proteus mirabilis?

witam. wykryto u mnie bakterie proteus mirabilis. mam dwuletnią córeczkę z którą się kapalam do tej pory i chciałabym się dowiedzieć czy poprzez kapanie moja córka mogła się zarazic ta bakteria ode mnie ?

Lek. Paweł Szadkowski

Istnieje teoretycznie takie prawdopodobieństwo, ale nie martwiłbym się tym zanadto ponieważ do zakażenia konieczne są inne czynniki predysponujące. Jeśli bardzo to panią niepokoi może pani wykonać u córki badanie moczu z posiewem.