Czy podczas kolonoskopii jest możliwość wykrycia candidy?

witam, czy podczas kolonoskopii jest możliwość wykrycia candidy? jaki obraz jelit na to wskazuje? podczas badania zauważyłam wystąpienie skupisk białych plamek

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli miałaby pani objawy kandydozy jelita grubego lekarz wykonujący badanie z pewnością opisałby to w wyniku. Skupiska białych plamek mogły być nadżerkami/aftami błony śluzowej, czy nalotem włóknika, ale na podstawie tylko pani opisu nie sposób tego określić. Sugeruję zdać się na ocenę lekarzy prowadzących.