Czy podczas miesiączki można pływać z tamponem w ciepłym morzu?

Witam, czy podczas miesiączki można pływać z tamponem w ciepłym morzu? czy to bezpieczne dla zdrowia? są różne zdania na ten temat a potrzebna mi opinia lekarza. Zawsze na wyjazd trafia mi sie miesiączka...

raczej można, ale lepiej ja np.przesunąć leakmi przed wyjazdem bo po co sobie fundować w wakacje takie dodatkowe przyjemności związane z miesiączką-pozdrawiam