Czy podczas płukania można zatkać drugą dziurkę, żeby płyn wpłynął dalej do zatok?

czy podczas płukania można zatkać drugą dziurkę żeby płyn wpłynął dalej do zatok.

Lek. Paweł Szadkowski

W trakcie stosowania irygacji jamy nosowej sugeruję stosować się do zaleceń producenta preparatu, którego pan używa. Zbytnie zwiększenie ciśnienia może mieć negatywne skutki zdrowotne. W celu możliwości dokładnej rewizji zatok najlepiej udać się do laryngologa.