Czy podczas stosowania antybiotyku można pić alkohol?

Witam, Czy podczas zażywania Clindamycin-MIP 600 ( na zęba ) można wypic 2 lampki wina?
KOBIETA, 25 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

picie alkoholu nawet w małych ilościach nie jest wskazane podczas antybiotykoterapii. Alkohol może wpływać na skuteczność leków i zwiększać ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Ponadto, zarówno on, jak i antybiotyki, obciążają wątrobę, co może zwiększyć ryzyko uszkodzenia tego narządu. Aby uniknąć potencjalnych komplikacji i zapewnić skuteczność leczenia, zaleca się całkowitą abstynencję od alkoholu w czasie trwania antybiotykoterapii.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/antybiotyki-a-alkohol

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.