Czy podczas stosowania nowego opakowania tabletek już działają poprawnie?

Czy jeśli przy poprzednim opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych coś mogło zaburzyć ich wchloniecie lub działanie, to czy nowe opakowanie oznacza jakby branie od nowa i nie trzeba się przejmować problemami z poprzednim opakowaniem?

Lek. Paweł Szadkowski

Wszystko zleży w którym tygodniu były problemy z "wchłonięciem lub działaniem", ale zazwyczaj wymaga to stosowania dodatkowej metody antykoncepcji przez 7 dni. Jeśli minęło więcej czasu, a tabletki są zażywane regularnie, nie powinno być problemu.