Czy podczas terapii astmy oskrzelowej zależny nam na wysokiej biodostępności stosowanych preparatów?

Lek. Paweł Szadkowski

W terapii astmy oskrzelowej, która opiera się głównie na przyjmowaniu leków drogą inhalacji, niezwykle ważne jest prawidłowe przyjmowanie leków, tak żeby docierały one do odpowiedniego poziomu drzewa oskrzelowego. Mają na to wpływ m.in. rodzaj przyjmowanego preparatu (różnią się one np. wielkością cząsteczek) oraz prawidłowa technika inhalacji (która może się różnić w zależności od preparatu). O szczegóły najlepiej spytać swojego lekarza prowadzącego (optymalnie pulmonologa).