Czy podczas zażywania leku Flutamid można ćwiczyć i spożywać alkohol?

Dzień dobry, mój endokrynolog zapisał mi antykoncepcję hormonalną oraz Flutamid, ponieważ mam 25 lat i walczę już kilka lat z trądzikiem. Wygląda na to, że ma on podłoże hormonalne. Mam brać Flutamid 5 miesięcy. Jak ten lek reaguje z alkoholem oraz czy mogę ćwiczyć (biegać) podczas jego zażywania? Dziękuję za pomoc

Szanowna Pani, aktywność fizyczna jest jak najbardziej wskazana. Jeśli chodzi o interakcję z alkoholem, to w małych dawkach nie widzę przeciwwskazań.