Czy podświadoma chęć samobójstwa może mieć finał w realu?

Kiedyś tylko w sytuacjach ciężkich myślałem o samobójstwie. Teraz już kilka razy stałem na dachu bloku, czy krawędzi mostu. Póki co znajduję argumenty przekonujące o głupocie, wybryku i wycofuję się. Póki co wierzę, że argumenty są trafne, ale pojawiają się wątpliwości. Stają się coraz cięższe i pewnie niebawem przeważą na szalę szaleństwa. Wciąż mam siły do walki z tymi myślami, ale dziś znowu porażka, obleciały mi wszystkie pióra ze skrzydeł tak niedawno wyrośniętych. Zaczynam się bać, bo dotychczasowe argumenty stają się puste. Boję się, że niebawem to zrobię.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

W liście nie wpsomina Pan czy konsultował swoje pragnienia z lekarzem psychiatrą, dlatego zachęcałabym do wizyty u specjalisty w celu postawienia diagnozy, jak również rozpoczęcia psychoterapii.

Nie wiem od jakiego czasu towarzyszą Panu takie myśli, niepokojące jest jednak, że oprócz myśli pojawiają się czyny, które można określić jako próbą samobójczą. Dlatego jak najszybciej proszę się skontaktować ze specjalistą, który będzie w stanie udzielić Panu pomocy.

Na pewno wsparciem będzie psychoterapia podczas której będzie mógł Pan przepracować swoje pragnienie śmierci, zastanowić się co tak naprawdę kryje się za tym, skąd taka potrzeba autodestrukcji. Proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza - tylko w bezpośrednim kontakcie ze specjalistą uzyska Pan pomoc.

Pozdrawiam