Czy podwyższona temperatura jest spowodowana chorą tarczycą?

Witam,jestem młodą osobą od paru miesięcy mam problemy z tarczycą.Ostatnio miałam nadczynność,teraz przeszła w niedoczynność.Nie czułam się jakoś bardzo źle byłam tylko bardziej senna i cały czas miałam uderzenia gorąca.Od jakiegoś miesiąca zauważyłam że mam stany podgorączkowe tzn rano mam normalną temperaturę ale około godz 15 wzrasta czasami nawet do 37,4.Czuję po sobie kiedy mam stany podgorączkowe,ponieważ jest mi wtedy bardzo gorąco,teraz mam cały czas takie uderzenia gorąca.Czy ta podwyższona temperatura jest spowodowana tą chorą tarczycą? Lub jakimiś zaburzeniami hormonalnymi? Dodam też,że ostatnio bardzo mnie boli głowa.Proszę o szybką pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Choroba tarczycy nie powinna spływać na występowanie stanów podgorączkowych. Nie podała Pani, w jaki sposób mierzy temperaturę, a wiele termometrów nie jest dokładnych i wartości niewiele ponad 37 nie stanowią powodu do niepokoju.