Czy podwyższone wyniki krwi wskazują coś niepokojącego?

Witam Serdecznie, Prośba o analizę wyników ( Mężczyzna wiek: 27): Morfologia krwi - Wszystko w normie poza: PDW 17,9 fl* - 9,8 -16,1 MPV 13,6fl* - 9,4 - 12,6 P-LCR 55,4 %* - 19,2 - 47 Limfocyty 40,5 %* 20,0-40,0 Limofcyty w tys/ul* 2,53 1,00 - 3,00 ( czyli w normie. OB, AST, ALT, Glukoza, Cholesterol ( zły i dobry) , Trójglicerydy, Sód, Potas, TSH wszystko wymienione w normie. Mocz: Kolor żółty, lekko mętny, ciężar właściwy ,1,026 kg/l 1,015-1,030 PH 5,0 5,0 - 7,5 Glukoza nieobecna Ketony nieobecne Urobilinogenem - w normie Bilirubina- nieobecna Białko - ślad Azotyny - nieobecne Erytrocyty - nie wykryto Leukocyty nie wykryto Kreatynina 0,79 mg/dl* 0,70 - 1,30 eGFR >90 ml/min/1,73 m2 Miałem USG brzucha - wszystko ok. USG tętnic szyjnych - wszystko ok. Rezonans mózgu - wszystko ok. Ogólnie wykryto nadciśnienie i zaczynam dopiero brać tabletki. Czy coś w wynikach jest niepokojące bardzo? Co z śladem białka? Może mieć powiązanie? Czy podwyższone wyniki krwi które na początku podałem, wskazują coś nie pokojącego?

Lek. Paweł Szadkowski

Przedstawione wyniki nie są niczym niepokojącym. Można powtórzyć badanie ogólne moczu, żeby skontrolować obecność w nim białka. Ze względu na świeżo wykryte nadciśnienie musi Pan pozostawać pod stałą opieką swojego lekarza prowadzącego.