Czy podwyższony cukier w ciąży szkodzi dziecku?

Dzień dobry.Jestem w 30 tygodniu ciąży i mam cukrzyce ciążową.Diabetyk zalecił mi dietę i pobieranie insuliny w udo o 22 wieczorem, ponieważ mimo diety na czczo mam podwyższony cukier tak ok 108, a po posiłku jest ok w czasie diety.Biorę 6 jednostek i nadal mi nie spada ten cukier rano na czczo.Czemu tak jest i czy to nie szkodzi dziecku?

Podwyższony poziom glukozy nie jest obojętny dla zdrowia płodu, dlatego trzeba go obniżyć. Poziom cukru na czczo w okresie ciąży powinien wynosić na czczo <90, 1h po posiłkach <120mg%. Jeśli jest nadal za wysoki należy zwiększyć dawkę insuliny.