Czy podwyższony poziom glukozy może być spowodowany stresem?

Odebralam wynik glukozy 117 wiem ze jest za duzy. Ostatnie badanie wykazalo 99. Czy wynik moze byc podwyzszony do 117 pod wplywem stresu? Pobieranie pielegniarce zajeło ok 25 min. Mam problemy z żyłami i udalo się za 5 razem.

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik może być wynikiem błędu laboratoryjnego. Warto powtórzyć badanie i rozważyć doustny test obciążenia 75g glukozy (OGTT). Sugeruję również udać sie do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnej oceny Pani stanu klinicznego.