Czy podwyższony poziom kinazy może być przyczyną zmęczenia?

Witam. Wyniki mojego syna zaniepokoily mnie pod kontem CK -kinazy. Poszlam zrobic mu wyniki bo czul sie bardzo oslabiony. Nie ma na nic sily, jest znudzony I nic go nie interesuje oprocz lezenia na kanapie. Ma 18 lat I ciezko pracuje jako kelner w weekendy. Wzial 2 tyg urlopu I praktycznie nie ruszyl sie z domu.. czy podwyzszona norma kinazy (307 U/l) ma z tym zwiazek? Czy to jakies zwykle lenistwo? Mowi ze zle sie czuje, tak jak by mial zaraz upasc. . Z gory dziekuje za odpowiedz

Lek. Paweł Szadkowski

Warto udać się do lekarza w celu oceny stanu klinicznego i interpretacji wyników badań (ew. zlecenia dodatkowych). Izolowany wynik CK nie pozwala na wnioskowanie o diagnozie. Objawy, które pani opisała mogą mieć różne podłoże, dlatego warto udać się do lekarza, który ukierunkuje ew. diagnostykę.