Czy pogorszenie stanu skóry na początku kuracji to standard?

Czy przy stosowaniu skinorenu normalnym objawem może być pogorszenie stanu cery? Wiem, że efekty uzyskuje się dopiero po około 3-6 miesiącach, lecz stosuję około 6 tygodni i po pierwszych 2 zauważyłam pogorszenie, teraz jakby wszystko blednie...ale nie wiem czy nie jest to tylko chwilowe... Ponadto zaskorników (czarnych i białych) nadal mam tyle same, co na początku:/ Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Często po rozpoczęciu kuracji przeciwtrądzikowej obserwuje się okresowe pogorszenie stanu skóry - zwykle utrzymujace się do 3 tygodnia kuracji. Może warto kurację Skinorenem wspomóc poprzez odpowiednio dobrane kosmetyki - polecam nowość Effaclar Duo.

0

Tak to normalny stan skóry na początku kuracji, ponieważ skóra zaczyna się oczyszczać;).

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty