Czy pogorszenie wyników badania nerek może być spowodowane zmianą leku na nadciśnienie?

Witam mam niewydolność przewlekłą nerek kreatynina 1,76 biorę też Tritace 5 mg przy ostatniej wizycie około pół roku temu nefrolog zmienił mi lek z Tritace na Nebilet 2.5 od tego czasu pogorszyły mi się też kreatynina obecnie mam 2,4 czy to mam 2,4 czy to może być przez zmianę leku na nadciśnienie

Lek. Paweł Szadkowski

Lek Nebilet nie powinien wpłynąć na pogorszenie pracy nerek. Warto wynik Kreatyniny skonsultować z nefrologiem prowadzącym leczenie.