Czy pojawił się u mnie krwiak po uderzeniu?

Dzien dobry w poniedzialek tydzien temu (minelo 8 dni prawie) uderzyłam sie w glowe przy czole na silowni o cos metalowego do cwiczen. Mialam lekkiego guzka i bolalo przy dotyku. Guzek zszedł ale nadal lekko boli gdy dotykam. Od srody (3 dni pozniej) zaczely sie u mniw jakies dziwne zawroty glowy takie wirowania w seodku glowy ale nie mialam innych objawow typu ze niw moglam utrzymac rownowagi itp. Źrenice symetryczne. Reaguja na swiatlo prawidłowo. Doszedl lekki bol calej glowy ale jestem w trakcie miesiączki wiex moze to od tego? Innych objawow niw mam. Czuje sie dobrze. Czy moze to byc krwiak? Czy te zawroty to od tefo uderzenia? Dodam ze mam je tylko momentami gdy jestem w domu a gdy wychodze na dwor mija. Czy to cos powaznego? Musze isc z tym na przeswietlenie glowy?

Witam,

na wstępie wyjaśnię, że prześwietlenie RTG głowy nie wykaże istotnych zmian jeśli jak już to TK głowy na które wymagane jest skierowanie od lekarza neurologa jak również RM głowy oczywiście można zrobić komercyjnie badanie RM głowy bez skierowania.

Wracając do Pani urazu najwłaściwszą drogą było by zgłosić się do swojego lekarza pierwszego kontaktu na wizytę stacjonarną w której lekarz zapozna się z wywiadem oraz wykona badanie fizykalne i oceni czy stan kliniczny wymaga konsultacji neurologa lub diagnostyki z zakresu CUN.

Proszę nie lekceważyć urazu oraz objawów klinicznych gdyby stan się pogorszył wskazana wizyta na oddziele SOR.

Pozdrawiam