Czy polip widoczny w badaniu kolanoskopii jest powodem do obaw?

Witam mam 36 lat dzisiaj miałem robioną kolonoskopie. W badaniu stwierdzono polip w esicy przysadzisty 5mm usuniety do badania histopatologicznego oraz drobne nierówności w ileum terminale również pobrany wycinek i podany do badania. Czy mam się czego obawiać ??

Lek. Paweł Szadkowski

Musi Pan poczekać na wynik histopatologiczny, który dokładnie Panu powie czym był ten polip i pobrane wycinki. W Pana wieku najczęstszą zmianą jest polip gruczolakowaty, ale tak naprawdę dopiero wynik da pewność, że nie jest to nowotwór złośliwy. Musi Pan spokojnie poczekać na wynik, najważniejsze, że zmiana została usunięta w całości.