Czy półpasiec się rozwinął?

Witam. W ostatni czwartek(21.03) zdiagnozowano u mnie półpaśćca na twarzy. Od tego czasu nie wychodziłam z domu i brałam Heviran 800mg trzy razy dziennie po 2 tabletki. Ok niedzieli na nodze poniżej pachwiny i na pośladku pojawiły mi się czerwone lekko swędzące plamy, ale nie zauważyłam charakterystycznych dla półpaśćca krost. Za to w ulotce Heviranu wyczytałam że może być to skutek uboczny. I stąd moje pytanie: czy bardziej prawdopodobne jest rozprzestrzenienie się wirusa czy reakcja uboczna na stosowany lek?

szanowna Pani, półpaśćcowi towarzyszy zwykle silny ból, jeżeli dodatkowo nie zauważyła Pani charakterystycznych pęcherzyków to myślę że występujące zmiany nie mają związku z półpaśćcem