Czy pomimo bólu kolana mogę biegać?

23 lata, kobieta. Od jakiegoś czasu czuję dyskomfort w okolicach lewego kolana, myślałam, że to "na zmianę pogody". Ból się nasilał. teraz boli każdego dnia. zauważyłam pod kolanem żylaka. Ból przechodzi już do połowy łydki. na nogę zaczynam utykać. Dodam, że wciąż mam zimne stopy (co może być spowodowane chorobą tarczycy). Czy te objawy mogą wskazywać na jakieś poważne schorzenie? Ostatnio zaczęłam biegać na długie dystanse, niestety ból po biegu się znacznie nasila. Czy mogę kontynuować biegi?

Dolegliwości w okolicy stawu kolanowego mogą być spowodowane, najogólniej mówiąc, zaburzeniami w rozkładzie napięcia mięśniowo-powięziowego w całym ciele. Sugeruję wizytę u fizjoterapeuty. Wykona on badanie kliniczne i będzie w stanie zdiagnozować, gdzie znajduje się źródło problemu, pokaże ćwiczenia do samodzielnego wykonywania w domu. Pozdrawiam.