Czy pominięcie 3 tabletek antykoncepcyjnych może spowodować przerwanie ochrony?

Witam. W 3 tygodniu przyjmowania tabletek nie zazylam 3 tabletek pod rzad. Byl to 14, 15 i 16 dzien. potem kontynuowalam przyjmowanie tabletek do konca ale w tych dniach odbywalam stosunek. Czy jest ryzyko ze w tych dniach moglam zajsc w ciąże? Wystapilo lekkie krwawienie po 2 tabletce miedzy 3 dniowa przerwa. Dziekuje za odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, pominięcie 3 tabletek mogło spowodować przerwanie ochrony. W takiej sytuacji należy stosować dodatkową metodę antykoncepcji, np. prezerwatywę. Mogła Pani w tych dniach zajść w ciążę.