Czy poniższe wyniki cukru we krwi są powodem do niepokoju?

Dziś kolega który choruje na cukrzycę, zmierzył mój poziom cukru dwie godziny po obiedzie. Wynik wynosił 200. Po 5 godzinach od posiłku znów zmierzył mój cukier, tym razem jednak wynik wyniósł 150. Pomiędzy obiadem a badaniami nie jadłam, ani nie piłam słodkich napoi. Moja babcia, mama oraz siostra chorują na cukrzycę. 10 lat temu miałam cukrzycę ciążową. Czy te wyniki to coś złego, czy zdarzają się takie niegroźne odstępstwa od normy?

Lek. Bartosz Domagała

Taki wynik powinien Panią skłonić do wizyty w POZ celem wykonania powtórnie badań. Nie jest to norma