Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy poniższe wyniki wymagają leczenia szpitalnego?

Dzień dobry, mam pytanie gdyż od dziecka choruje na klebuszkowe zapalenie z zespołem nerczycowym. Jako dziecko chorowalam bardzo często lecz w późniejszym czasie mój nawrót choroby pojawia się tak co 10lat.Zrobilam wczoraj badania krwi i moczu gdyż znów zaczęły puchnac mi kostki, ręce oraz powieki. Wynik badania moczu wykazał białko w moczu o wartości 127mg%dl a krwi białko wynosi 4.95 g/dl, kreatynina 0.62mg/dl, egfr >60ml/min/1.7.Czy mam się znów martwić pobytem w szpitalu czy można mnie leczyć już w domu.?Jak pani ocenia moje wyniki? Wiem, że wyniki świadczą o nawrocie choroby ale czy jest bardzo źle?Bola mnie do tego ledzwie i chodzę cały czas bez energii. Mogła bym spać cały czas. Pozdrawiam serdecznie
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Bartłomiej Grochot
77 poziom zaufania

Witam. Wszystko zależy od stanu klinicznego. Radziłbym konsultację nefrologiczną w celu oceny konieczności skierowania do szpitala. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy