Czy poprzez picie wrzątku może dojść do poważnego uszkodzenia przełyku?

Witam, Co może się stać po wypiciu 2 łyków gorącej herbaty? (wrzątku) Czy może dojść do poważnego uszkodzenia przełyku? Czy mam się czego obawiać?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Po dwóch lykach raczej nic poważnego się nie stanie. Niemniej jednak nie można wykluczyć, że dojedzie do miejscowego poparzenia śluzówki.