Czy poreznansie magnetycznym pod narkozą można iść do pracy tego samego dnia?

Witam serdecznie. Przychodzę z pewnym zapytaniem. Otóż za kilka dni mam rezonans magnetyczny głowy pod narkoza. Niestety cierpię na klaustrofobie, której nie da się zmienić. Kilka razy były próby podejścia do badania, ale na próżno. Mam dziwne bóle głowy, któremu towarzyszą czasem wymioty, czasem zaniku pamięci podczas bólu głowy i jedyny środek który mi pomaga to spanie do rana (kilka godzin snu nie pomaga). Chciałabym się dowiedzieć czy po takim badaniu można iść w tym samym dniu na popołudnie do pracy? Czy lepiej odpuścić? Jestem wpisana w grafik na ten dzień i obawiam się, że mogę nie dostać tego dnia wolnego. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Nie jest się w stanie powiedzieć, jak Pani zareaguje na narkozę. Może być wszystko w porządku i po krótkim pobycie będzie Pani mogła opuścić miejsce badania, a może zajść konieczność dłuższego leżenia po znieczuleniu.