Czy pornografia ma wpływ na relacje w związku?

witam oglądałem wczoraj program naukowy .naukowcy wypowiadali się na temat miłości i jak do niej zachodzi dowiedziałem się że jest odpowiedzialna lewa półkula mózgu i wytwarza trzy hormony które tworzą miłość i dalsze etapy przetrwania i budowania związku ja przyznam sie że nie mogę się zakochać przez dłuższy czas masturbowałem się i oglądałem pornografie mocną i moje zapytanie brzmi czy doszło u mnie do zmian w lewej półkuli mózgu i jak mogę doprowadzić to do normalnego porządku ?

Witam Pana Serdecznie,

Powrót do zmysłowego odczuwania w związku wymaga świadomej pracy i zaangażowania.

Jeśli jest u Pana motywacja do zmiany, a domniemywam że tak, skoro Pan zapytał i zrobił już pierwszy krok-to jest to jak najbardziej możliwe.
Proszę zacząć od zwyczajnej rozmowy z seksuologiem.

Życzę Panu zmysłowej miłości,
Irena Mielnik-Madej

Dzień dobry!
Uważam, że sprowadzanie miłości do poziomu zmian w lewej półkuli mózgu za mocno ograniczone. Pańskie trudności w zaangażowaniu uczuciowym mogą wiązać się z wieloma czynnikami. Zbadać je można dzięki dokładnemu poznaniu Pana - Pańskiej osobowości, sposobów funkcjonowania w relacjach, etc.
Jeśli jest Pan zainteresowany odpowiedzią, można udać się na konsultację do psychoterapeuty.
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska

Witam serdecznie,

Pisze Pan o czymś, co Pana niepokoi. Zastanawia się Pan, czy to, że nie może się zakochać wynika ze zmian w lewej półkuli mózgu. Często nadmiernie zaczynamy brać do siebie to, co od kogoś usłyszymy (w tym przypadku od naukowca). Prawdę mówiąc to, jak Pan radzi bądź nie radzi sobie z zaangażowaniem emocjonalnym w relację, może wynikać z wielu rzeczy. Oczywiście może mieć na to wpływ masturbacja, jednakże nie musi. Niestety przez internet nie jestem w stanie podać Panu powodów, ani w żaden sposób nakierować poza tym, że polecę wizytę u psychoterapeuty/seksuologa. Specjalista dokładnie Pana pozna i pomoże w lepszym rozumieniu samego siebie.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA