Czy poronienie mogło być spowodowane zbyt krótkim czasie od poprzedniej ciąży?

Witam. 5 miesięcy po porodzie ponownie zaszłam w ciążę która okazała się pozamaciczną. Doszło do krwotoku i usunięcia jajowodu przez laparotomie. Czy mogło być to spowodowane małym dostępem czasu od poprzedniej prawidłowej ciąży? Kiedy możliwe będzie ponowne staranie się o drugie dziecko? Dodam że poród z pierwszym dzieckiem był naturalny i mam 30 lat. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Możliwe iż było to tym spowodowane. Zalecane jest przynajmniej 18 miesięczne niezachodzenie w kolejna ciążę.