Czy poszerzone przestrzenie w wyniku rezonansu głowy to coś poważnego?

Witam.Miałam rezonans głowy z kontrastem-wynik:w orazach T2 i FLAIR w kolanie ciała modzelowatego pasmowate ognisko które w pierwszej kolejności przemawia za szerszą przestrzenią okołonaczyniową do zróżnicowania ze zmianą demielinizacyjną.SM mam wykluczone ale we wczesniejszych adaniach MRI głowy nikt nie wspominał o tych przestrzeniach.Miałam teżangioMRI głowy i wszystko wyszło ok.Czy te poszerzone przestrzenie to coś poważnego?

Piotr Jurczyk

Witam. Przestrzenie okołonaczyniowe same w sobie nie są powodem do niepokoju. Pozdrawiam.