Czy potrzebna jest pilna konsultacja okulistyczna?

Mam 51 lat. Od około miesiąca w polu widzenia prawego oka pojawia mi się czarna niteczka przesuwająca się, wędrująca wraz z kierunkiem ruchu gałki ocznej. pół roku temu miałam badanie okulistyczne rutynowe, które niczego niepokojącego nie wykazało. Noszę okulary do dali minus 0,5 i cylindry ze względu na astygmatyzm i do czytania plus 1,75 również cylindry. Czy objaw jest niepokojący i wymagający pilnej konsultacji okulistycznej i o czym on świadczy ewentualnie?
51 LAT ponad rok temu

Dzień dobry.

Pilna konsultacja okulistyczna nie jest potrzebna, ale jeśli bardzo to Panu przeszkadza można się udać do specjalisty.

Podawane przez Pana objawy mogą świadczyć o zaburzeniach w ciele szklistym. Wraz z wiekiem zmniejsza się elastyczność włókien kolagenowych i może dochodzić do odłączania się szklistki i powstawania mętów. W takim przypadku można zastosować krople Vitreolent z przepisu lekarza okulisty po dokładnej ocenie stanu miejscowego w badaniu w lampie szczelinowej.