Czy potrzebuję lekarza?

Od pewnego czasu przestalo mnie cieszyc zycie. nic mi sie nie udaje. z osoby towarzyskiej, usmiechnietej i spokojnej zrobilam sie zamknieta w sobie agresywna "wariatka". wszystko mnie drazni. nie umiem spac nie umiem jesc caly czas mam bole glowy. jestem po nieudanej probie samobojczej-trulam sie tabletkami. i te mysli znow wrocily. sa coraz czestsze. wiem ze dzieje sie ze mnie cos zlego i ze prawdopodobnie potrzebuje pomocy specjalisty. nie wiem gdzie mam jej szukac a zaczynam sie bac sama siebie...

ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Szanowna Pani
Myśli samobójcze są wystarczającym powodem do szukania pomocy u lekarza specjalisty. Drażliwość, utrata apetytu, zaburzenia snu mogą być objawami depresji, która może być skutecznie leczona. W Pani ocenie (a to przecież Pani zna samą siebie najlepiej) myśli o zrobieniu sobie krzywdy nasilają się i jest to nie tylko dla Pani bardzo niepokojące. Proponuję i doradzam bezzwłoczny kontakt z Izbą Przyjęć szpitala psychiatrycznego. Tam, wraz z lekarzem psychiatrą, podejmiecie Państwo decyzję w jaki sposób najefektywniej można Pani pomóc. Nie ma na co czekać. Jeżeli jest to depresja, późne rozpoczęcie leczenia jedynie pogarsza sprawę. Zachęcam do szybkiego kontaktu z lekarzem.
pozdrawiam

Psychiatra, pracuje na Oddziale Chorób Afektywnych II Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy