Czy potrzebuję wykonać badanie krzywej cukrowej?

Witam. Mam 24 lata lecze się na nerwice. Lekowa oraz tachykardie. Przyjmuje metocard 50.i hydrozyzyne 25. Moj cukier na czczo w. Lablatorium wynosi 101. Lekarz rodzinny twierdzi że wszystko ok i że krzywej cukrowej nie potrzebuje. Jednak ostatnio. Po. Normalnym. Posiłku makaron razowy z. Indyk iem i brokuł ami wynik rano 99 i wszystko. Było by ok. Ogólnie po normalnym posiłku 100 102. Ostatnio dość. Dużo. Słodkiego. Zjadłam i wynik 108. Dodam.ze chodzę spać. Około 4 rano. Wstaje. O 12 i o 12 też mierze glukometru cukier. DODAM ŻE po posiłku normalnym. Ziemniaki kurczak czy inne posiłki słodkie również po 30 min mój cukier. Wynosi. 98 czuje się senna. I moje pytanie brzmi czy potrzebuje krzywej cukrowej oraz czy wynik. Z. Godziny. 12 po 8 h od. Ostatniego. Posiłku jest wiarygodny czy powinnam. Zmienić. Godzinę. DODAM ŻE RÓWNIEŻ GLUKOZY. Z. KRWI ROBIŁAM. O. 14.30 NA CZCZO.

Oznaczenie glikemii na czczo z krwi żylnej powinno odbywać się przynajmniej 8 godzin od ostatniego posiłku. Jeżeli prowadzi Pani taki tryb życia, pora około południa jest dobra. Do oceny wskazań do OGTT warto zgłosić się do diabetologa; możliwe, że przyda się wydłużyć test o dodtakowe pomiary, by ocenić stężenie glukozy w kolejnych godzinach po posiłku. Pozdrawiam.