Czy powiększone węzły chłonne to skutek przebytego przeziębienia?

Byłem przeziębiony a gdy już prawie wyzdrowiałem powiększyły mi się jak podejrzewam, węzły chłonne potyliczne po lewej stronie, bolą, ból nasila się przy dotyku. Po dwuch dniach wyczułem mały guzek za lewym uchem, twardy, nie ruchomy względem podłorza z takimi samymi objawami. Zastanawiam się czy to tylko powiększone węzły chłonne po przeziębieniu czy może być to coś poważnego?

Szanowny Panie, jak najbardziej, powiększone węzły chłonne mogą być wynikiem infekcji. Jeśli nie będą się zmniejszać to proszę udać się do lekarz pierwszego kontaktu. Serdecznie pozdrawiam