Czy powinien mnie martwić taki uraz głowy?

Witam. Uderzyłem głową o róg bardzo dużego okna, zrobiło mi się słabo, miejsce po uderzeniu bolało, nie zauważyłem krwi, nie straciłem przytomności. Czy powinienem się martwić?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry.

Na co powinien Pan zwrócić uwagę po urazie głowy to przede wszystkim długo utrzymujące się bóle głowy, zaburzenia mowy i widzenia, nudności, wymioty, niesymetryczne źrenice, niesymetryczna siła mięśniową rąk i nóg, silne bóle głowy, zaburzenia pamięci, drgawki, krwawienia z ucha lub nosa, wyciek jasnego płynu z nosa bądź ucha a nawet utrata przytomności.

Kluczowe w takim opisanym przez Pana wypadku dla bezpieczeństwa jest więc nie tylko minimalizowanie ryzyko zagrożenia lecz także świadomość tego, że nawet najzwyklejszy uraz głowy wymaga konsultacji lekarza który upewni się, że nie doszło większych urazów i powikłań pourazowych.

A więc wskazana jest stacjonarna wizyta u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub chirurga ogólnego który powinien przyjąć bez skierowania jako osobę po urazie, przeprowadzi badanie podmiotowe i przedmiotowe po którym zdecyduje o diagnostyce obrazowej lub zleci odpowiednią konsultacje u odpowiedniego specjalisty np neurologa.

Proszę nie bagatelizować urazu głowy i z konsultować się z lekarzem nawet jeśli Pan u siebie nie zauważy istotnych problemów zdrowotnych

Pozdrawiam