Czy powinienem dalej przyjmować Klacid i Amotaks Dis?

Witam. Od soboty odczuwałem bóle w okolicach żołądka, zdarzało mi się to wcześniej zwykle przechodziło po około 2-3 dniach. W poniedziałek udałem się do lekarza który postanowił wykonać test na Helicobacter pylori. W teście wyszło że mam tą bakterię, lekarz zalecił mi zażywanie codziennie Dexilant 30mg 1 kapsułka na czczo przez miesiąc, oraz Klacid 500 mg i Amotaks Dis 1g po 2 tabletki dziennie rano i wieczorem przez tydzień. Dziś po około 40 minutach po wzięciu Klacid i Amotaks Dis poczułem gorycz w ustach, po jakimś czasie w brzuchu pojawiło się głośne i częste bulgotanie, dodatkowo miałem dziwne uczucie w przełyku i gardle oraz uczucie jakby mi coś mi ściskało żołądek. Nie było to zbyt przyjemne, odczuwałem też wrażenie jakby treść żołądka podchodziła mi do gardła, ale ja połykałem. Po około godzinie objawy ustały. Jestem emetofobem więc wywołały u mnie też paniczny lęk że mogę zwymiotować. Oprócz tych leków codziennie na czczo przyjmuje też Euthyrox 25 ponieważ mam problemy z tarczycą. Moje pytanie brzmi czy po takich objawach dalej powinienem przyjmować Klacid i Amotaks Dis czy powinienem przestać i udać się do lekarza? Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Leczenia lepiej nie przerywać nie konsultując tego ze swoim lekarzem prowadzącym. W razie powtórzenia się dolegliwości udać się do niego, ale jeśli w tym momencie objawy ustąpiły i nie ma pan żadnych dolegliwości, nie martwiłbym się tym nadmiernie.