Czy powinienem się obawiać skutków ubocznych przyjmowania leku Cipronex?

Witam, w 2013 roku przeszedłem operację klipsowania pękniętego tętniaka w mózgu. Obecnie jestem po zabiegu urologicznym i przepisano mi lek cipronex, należący do grupy fluorochinolonów. Na stronie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych jest opublikowany komunikat o ryzyku wystąpienia tętniaka aorty jako efektu ubocznego przyjmowania tych leków. Czy powinienem się obawiać przyjmować ten lek?

Szanowny Panie, niestety nie ma bezpiecznych leków. Każdy lek ma działania niepożądane