Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy powinienem się tym przejąć?

Jakiś czas temu pękła mi skóra od napletka i przy gojeniu zrobiło sie to takie gróbsze,wygląda jak blizna którą pokrywają białe włoski(ale nie prawdziwe) nie wiem jak to nazwać może ktoś doradzi mi prosze:

ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Z listu nie wynika, jak długo trwa dany stan rzeczy. Jeśli jest to kilka dni, tydzień, proszę się nie martwić. Trudno ocenić bez oglądania Pana miejsc intymnych, ale prawdopodobnie jest to po prostu mała ranka, która właśnie się goi. Czasami tak się dzieje – nie tylko kobiety doznają otarć podczas stosunku (lub masturbacji), mężczyznom także się to zdarza.
Zalecałabym wstrzymanie się od współżycia (i masturbacji) na jakiś czas (2,nawt 3 tygodnie), aby skóra napletka mogła wrócić do dawnego stanu. Wskazana jest dokładna higiena miejsc intymnych, co pomoże w gojeniu. Jeśli jednak po upływie pewnego czasu nadal będzie czuł Pan się zaniepokojony, proszę udać się do lekarza, zwłaszcza jeśli w ostatnim czasie odbywał Pan stosunki bez zabezpieczenia z nowo poznanymi lub przypadkowymi osobami.

Lekarz, autorka wielu publikacji naukowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy