Czy powinienem skonsultować tę zmianę z urlogiem?

Witam, zauwazylem dzis pod miednica troszeczke pod koscia biodrowa niedaleko penisa dziwny guzek gleboko pod skora, czuje guzek delikatnym bolem gdy go naciskam i jest on wielkosci migdala Prosze mi powiedziec co to moze byc, czy powininem sie z tym udac do urologa? mam nadzieje ze to nic powaznego
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 10 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Każda niepokojąca zmiana powinna zostać dokładnie przebadana na wizycie stacjonarnej u lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego który oceni i w razie nieprawidłowości w badaniu fizykalnym zleci odpowiednią diagnostykę i konsultację u urologa

Proszę nie lekceważyć opisanych objawów.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Sam opis jest niestety niewystarczający, aby stwierdzić, jaki dokładnie charakter ma ta zmiana. W tej sytuacji zalecamy w pierwszej kolejności wizytę u dermatologa. Lekarz będzie mógł dokładnie obejrzeć zmianę i ewentualnie skieruje Pana na dodatkowe badania. Możliwe, że w tym przypadku pomocne okaże się m.in. wykonanie usg.

Zmiany skórne w tych okolicach mogą wskazywać na wiele różnych schorzeń. Czasami może sugerować powstanie czyraka, czyli ropnego zapalenia. Wyróżnia się ona widocznym uwypukleniem na ciele. Może powodować ból. Pacjenci z tą przypadłości często skarżą się też na gorsze samopoczucie oraz podwyższoną temperaturę. Taką zmianę zawsze najlepiej skonsultować z lekarzem, aby nie doprowadzić do rozwoju poważnych komplikacji. Lekarz zdecyduje, jaki rodzaj leczenia będzie konieczny w tym przypadku. Do czasu wizyty u specjalisty trzeba zachować ostrożność – nie należy samodzielnie wyciskać takiej zmiany. Lepiej także wstrzymać się ze stosowaniem różnych środków, które mogłyby tylko pogorszyć ten stan. Oczywiście czyrak to tylko jedna z możliwości, dlatego proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty, tylko jak najszybciej rozpocząć zdiagnozowanie problemu.

Warto sprawdzić, jak na pytania o podobnej tematyce odpowiadają eksperci serwisu abcZdrowie.pl:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/twardy-i-przesuwalny-guzek-w-okolicy-miednicy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/duzy-guzek-w-okolicy-pachwiny-i-bol-penisa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.