Czy powinna być zrobiona morfologia?

Moja sześciomiesięczna córka ma wysoką gorączkę już prawie od tygodnia. Temperatura sięga aż do 39,4 stopni. Gorączka nie jest przyczyną ząbkowania, z uszkami też jest wszystko w porządku (dzisiaj była wizyta u laryngologa). Wynik badania moczu też był dobry. Córka jest blada, marudna, ale raczej nic ją nie boli. Nie wymiotuje ani nie ma biegunki. Apetyt jest też mniejszy. Czy powinnam upierać się, aby córeczkę skierowano na badanie krwi? Czy to może być białaczka?

ponad rok temu

Witam,

nie napisała Pani czy została wykluczona infekcja dróg oddechowych, czy dziecko ma inne objawy, np. wysypkę? Obok zakażenia układu moczowego i zapalenia ucha są to najczęstsze przyczyny podwyższonej temperatury u niemowląt.
    Jeżeli faktycznie od tygodnia utrzymuje się gorączka sugeruję jak najszybsze udanie się do swojego lekarza pediatry i przedstawienie swoich objaw. Lekarz przeprowadzi z Panią dokładny wywiad co do przebiegu choroby dziecka i szczegółowo je zbada. Pomoże to ustalić przyczynę podwyższonej temperatury. Jeżeli pediatra uzna to za konieczne zleci badania dodatkowe i z pewnością wdroży leczenie, które pomoże Pani córeczce powrócić do pełnego zdrowia.

Pozdrawiam